V

Zřejmě k tomu došlo v březnu 2001 při vybíjení chovů vepřů při epidemii slintavky, kdy bylo právě v Mayenne preventivně utraceno 1900 „kusů“ prasat. (Viz např. http://lci.tf1.fr/economie/2001-03/fievre-aphteuse-temperature-grimpe-4875716.html)
 
I když veřejné mínění šokují výjevy spálených mrtvol a chovatele traumatizuje to, že tak přicházejí o svá stáda, Jean Glavany [ministr zemědělství v socialistické vládě Lionela Jospina] je toho názoru, že je lepší spíše zvířata utratit než se uchýlit k jejich očkování a upustit tak od vývozu dobytka na nejméně dva roky. ‚Export je pro Francii zdrojem bohatství. Plynou z něj miliardy… Z ekonomického hlediska chci udělat vše pro to, abychom se metodou zacílené a preventivní porážky vyhli očkování. Je ale nutné ukazovat tyto výjevy v televizi?‘“* - Takto se francouzská vláda snažila chránit zemědělce před ztrátou mezinárodních odbytišť a prohlubováním krize masozpracovatelského průmyslu, která byla způsobena především Creuzfeldt-Jacobovým syndromem (tzv. nemocí šílených krav). (Pozn. a tučně zvýrazněno O.S.)
 
---------------------------------------------
*) Cit. in „Jean Glavany veut tracer tous les moutons“, dostupné na WWW: <http://www.rfi.fr/Actufr/Articles/015/article_5797.asp>  [cit. 23. ledna 2011]


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Copyright 2009-2023 Olga Smolová 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.